EYT Başkan Yardımcısından çok sert çıkış

EYT Başkan Yardımcısından çok sert çıkış

GÜNCEL, 09 Ekim 2019 Çarşamba, 09:09
Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel'in bir Youtube kanalında yaptığı açıklamaya EYT'lilerden sert tepki geldi. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkan Yardımcısı Mustafa Avcı, "Yüreğiniz yetiyorsa kartınızı açık oynayın" dedi.

EYTSYDD Başkan Yardımcısı Mustafa Avcı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İki tane şarlatan çıkmış; biz isim vermiyoruz, STK adı vermiyoruz, ama 'Bir bavul verildi' diyorlar. Ulan, yüreğiniz yetiyorsa, biraz haysiyet ve şerefiniz varsa kartınızı açık oynayın" dedi.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel'in daha önce de gündeme getirdiği "bavul" iddiasına sert tepki gösteren Avcı, şunları söyledi:

"Çıkın ortaya deyin ki EYTSYDD, deyin ki Mustafa Avcı, deyin ki Gönül Boran Özüpak, deyin ki EYTSYDD yönetimi... Ama diyemezsiniz, bunu diyecek ne yürek, ne de başka bir yeriniz var. Bakın bugüne kadar çiğ yemedik, karnımız ağrımaz. Seçimden önce çağırdılar, konuştular, diyorlar. Evet bugüne kadar çağırılan her yere, davet edilen, açılan her kapıya gittik. Oralarda mağdurlarımızı ve kendimizi onurlu bir şekilde temsil ettik."

Tezel'in "bavul" iddiasını "iftira" olarak niteleyen ve bu iftiranın devleti de zan altında bıraktığını kaydeden Avcı, "Biz bu davada onurumuzla, şerefimizle emek verdik. Biz bugünlerde evlatlarımıza, yarınlarda ise torunlarımıza bu hak mücadelesinde ortaya koyduğumuz emek ve akıttığımız alınterini miras olarak bırakma mücadelesi veriyoruz. Ama bu söylediğimiz kriterler size uymadığından bunu anlayamazsınız. Biriniz mağdurları sömürme, diğeriniz yalan yanlış haberlerle ne kadar izlenirse onu paraya çevirme derdinde olduğunuzdan bunu anlayamazsınız. Sizin amacınız kaos, sizin derdiniz bu davada rol kapmak, sizin amacınız insanların duygularını pazarlamak, ama buna izin vermeyeceğiz. Siz sadece bu insanları kendiniz için gelir havuzu gördüğünüzden namuslu bir mücadele size uymaz. Ama yine de söylüyorum biraz insanlık onurunuz varsa çıkın ortaya, hep beraber oynayalım, el mi yaman bey mi yaman görsünler. Bir isim vermeniz yeter..." diye konuştu.

.

GÜNCEL 09 Ekim 2019 Çarşamba, 09:09

Öne Çıkanlar

Diğer Haberler

Çeyrek altın ne kadar?

Çeyrek altın ne kadar?

Selvi'den şok iddia: 'Erdoğan, yokluğa mahkum edin' dedi

Selvi'den şok iddia: 'Erdoğan, yokluğa mahkum edin' dedi

Seda Sayan'dan takipçisine küfürlü cevap!

Seda Sayan'dan takipçisine küfürlü cevap!

Mesut Özil'e sponsor şoku

Mesut Özil'e sponsor şoku

Dolar kuru ne kadar?

Dolar kuru ne kadar?

Bilim Kurulu Üyesi Özlü: 'Toplumsal bağışıklıktan uzağız'

Bilim Kurulu Üyesi Özlü: 'Toplumsal bağışıklıktan uzağız'