İztuzu Avrupa'nın en iyi plajları arasında

İztuzu Avrupa'nın en iyi plajları arasında

YAŞAM, 08 Ağustos 2020 Cumartesi, 15:02
Otel ve seyahat değerlendirme sitesi Tripadvisor'un milyonlarca kullanıcısının oylarıyla belirlenen 'Travellers Choice 2020-Best of the Best' ödüllerinde İztuzu sahili, Avrupa'nın en popüler destinasyonları arasında yer aldı.

Her yıl dünyanın dört bir yanından gezginlerin kaydettiği bilgiler, paylaştığı tüm yorumlar ve puanlar bir araya getiriliyor. Dünyadaki gezgin ve tatilcilerin en çok tercih ettiği Tripadvisor sitesi, kullanıcılarının puanlarıyla hazırladığı 'Travellers Choice 2020 - Best of the Best - Top 25 Beaches - Europe' listesini yayınladı. Avrupa'nın en iyi plajları listesine Türkiye'den bir kumsal girmeyi başardı. Dalyan Mahallesindeki İztuzu sahili, Avrupa'nın en iyi plajları sıralamasında 19'uncu oldu. Listede, İztuzu Plajı, "Çamlarla kaplı tepeler tarafından çevrelenmiş olan bu uzun, altın rengindeki kumlu sahil, kaplumbağalar için bir yuvalama yeri" olarak tanımlandı. Avrupa'nın en iyi plajları sıralamasında İtalya'daki Spiaggia dei Conigli ise ilk sırada gösterildi.

Dalyan Otelciler ve Turizmciler Derneği (DOD) Başkanı Ali Mürşit Yağmur, korona virüs salgını sonrası normalleşme süreciyle birlikte turizm sezonunu canlandırmak için çalıştıklarını söyledi. İztuzu'nun birçok kez en iyi plajlar arasına girdiğine değinen Yağmur, kumsalın bu tarz ödüllere layık görülmesinden mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Dalyan'da bayram tatili süresince yoğunluk yaşandığını belirten DOD Başkanı Yağmur; 'Otellerin güvenli turizm sertifikası alması ve bölgemizde genelde butik ve küçük aile işletmelerinin olması Dalyan için avantaj. Devletimizin aldığı tedbirler sayesinde yerli turistlerin rotasını Dalyan'a çevirmeye başladığını gözlemliyoruz. Tur operatörleri, müşterilerinin Dalyan'da daha sağlıklı, rahat ve güvende hissettiklerini söylediklerini belirtiyor' dedi.

Bölgenin, Dalyan Kanalı, Köyceğiz Gölü, tarihi kaya mezarları, Kaunos Antik Kenti, deniz kaplumbağaları, mavi yengeç ve çamur banyoları ile de ünlü olduğunu hatırlatan Yağmur, sözlerini şöyle tamamladı; 'İztuzu'na sazlıkların arasından kaya mezarları manzarası eşliğinde tekne ile ulaşabilir, tarihin ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Dalyan yılın her mevsiminde ilgi görülmeye değer.'

YAŞAM 08 Ağustos 2020 Cumartesi, 15:02

Öne Çıkanlar

Diğer Haberler

Beşiktaş'a 5 milyon Euro'luk risk

Beşiktaş'a 5 milyon Euro'luk risk

Samsunspor'da hedef forvet transferi

Samsunspor'da hedef forvet transferi

Feci kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı

Feci kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı

Yaşlı adam kadın ve çocuğa böyle saldırdı!

Yaşlı adam kadın ve çocuğa böyle saldırdı!

Tonlarca balık yola savruldu, trafik durdu!

Tonlarca balık yola savruldu, trafik durdu!

Traktörle otomobil kafa kafaya çarpıştı

Traktörle otomobil kafa kafaya çarpıştı