Karne günü geldi!

Karne günü geldi!

EĞİTİM, 17 Ocak 2020 Cuma, 08:10
2019-2020 eğitim öğretim yılında ilk dönem bugün sona eriyor.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının bitmesine çok az bir süre kaldı. Milyonarca öğrenci tarafından merak konusu olan karnelerin alınacağı gün için heyecan artıyor ve İlkokul,ortaokul ve lise öğrencileri yarıyıl tatiline girmek için saatleri sayıyor. Peki Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen karneler ne zaman saat kaçta verilecek? İşte sabahçı ve öğlenci öğrencilerin merakla araştırdığı sorunun yanıtı...

KARNELER SAAT KAÇTA VERİLECEK?

Karne verilme saatleri okuldan okula farklılık gösterebilir. Sabahçı öğrenciler, kendi okulunun verdiği saatte, öğlenci öğrenciler de kendi okulunun verdiği saat üzerine karnelerini alacak.

İKİNCİ DÖNEM NE ZAMAN BAŞLIYOR?

20-31 Ocak 2020'deki yarı yıl tatilinin ardından ikinci dönem 3 Şubat 2020 Pazartesi başlayacak ve 19 Haziran 2020 Cuma tamamlanacak.

İKİNCİ DÖNEM ARA TATİL NE ZAMAN?

6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) 13 Nisan'da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran'da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

MEB EĞİTİM TAKVİMİ OLUŞTURDU

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan yazılı açıklamaya göre, ailelerle iş birliği kapsamındaki uygulamalar, "Eğitim Takvimi" ile bir adım ileriye taşındı. Özgün niteliğe sahip "Eğitim Takvimi", okul öncesinden ortaokula kadar ailelere ve çocuklara oyunlar, etkinlikler, bilimsel içerikler ve değerlerle ilgili küçük ipuçlarını içeriyor. Merakı, iş birliğini, paylaşmayı, değerlerin önemini vurgulayan zengin bir içeriğe sahip takvim, Saatli Maarif Takvimi sıcaklığını yansıtıyor. Her yeni güne, "Bugün 24 saat ve her saniyesi çok kıymetli" başlığıyla yaprakları aralanan takvim, 1 Ocak'tan itibaren tüm okullarda, ücretsiz mobil uygulamasıyla cep telefonlarında, sesli dijital takvim yapraklarıyla sosyal medyada ve radyo tiyatrosu tadında radyolarda, öğretmenler, aileler ve öğrencilerle buluşacak.

EĞİTİM 17 Ocak 2020 Cuma, 08:10

Öne Çıkanlar

Diğer Haberler

Korona virüsü Cezayir'e de sıçradı

Korona virüsü Cezayir'e de sıçradı

Bursa'da bugün hava nasıl olacak? (26 Şubat 2020 Çarşamba)

Bursa'da bugün hava nasıl olacak? (26 Şubat 2020 Çarşamba)

ABD'den 13 ülkeye yaptırım kararı

ABD'den 13 ülkeye yaptırım kararı

Bursaspor moral yemeğinde buluştu

Bursaspor moral yemeğinde buluştu

TALPA'dan tutuklanan pilotla ilgili açıklama

TALPA'dan tutuklanan pilotla ilgili açıklama

Libya siyasi görüşmeleri başlıyor

Libya siyasi görüşmeleri başlıyor