Muhalefet Albayrak'ı adeta topa tuttu

Muhalefet Albayrak'ı adeta topa tuttu

GÜNCEL, 09 Ekim 2019 Çarşamba, 13:10
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın EYT ile ilgili açıklamalarına muhalefet milletvekilllerinden ardı ardına tepkiler geldi. CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi milletvekilleri Albayrak'ı adeta topa tuttu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın "EYT gündemimizde yok, çalışma da yok" şeklindeki açıklamasına muhalefetten ardı ardına tepkiler geldi.

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Meclis Genel Kurulu'ndan yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

'BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU'

"İktidar, sayıları milyonları bulan emeklilikte yaşa takılanlarla âdeta alay ediyor. Bugün gazetelerde yer alan habere göre, Hazine ve Maliye Bakanı damat Berat Albayrak'ın AK PARTİ kampında "EYT gündemimizde yok, böyle bir çalışma da yok." dediğini öğrenmiş oluyoruz. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu! Bundan bir ay önce Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan, Sosyal Politikalar Kurulu üyesi Profesör Doktor Vedat Bilgin'i EYT sorunuyla ilgili olarak görevlendirmişti ve "Bu sorunu çözün." talimatını vermişti. Kim doğru söylüyor? İçeride ne oyunlar dönüyor? Hükûmetin en yetkili ağzı çıkıp açıklama yapsın. EYT'lilerin beklentileriyle oynamak vicdanlara sığmaz, yazıktır günahtır."

'KİM KİMİ KANDIRIYOR?'

İYİ PARTİ Adana Milletvekili İsmail Koncuk da Twitter hesabından, "Cumhurbaşkanı, Sn Vedat Bilgin'i EYT problemi hakkında görevlendirmiş, EYT'liler bir beklenti içine girmiş iken, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "EYT gündemimizde yok, böyle bir çalışma da yok" demiş. Öyleyse, Vedat Bilgin'in görevi nedir? Kim, kim kandırıyor?" diye sordu.

Albayrak'a bir tepki de Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman'dan geldi. Karaduman, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

'MAKAM ARACINA 80 MİLYON VAR'

"Berat Albayrak, 'EYT gündemimizde yoktur' demiş. Ekstra makam aracı için 80 milyon TL var ama konu EYT olunca; 'Seçim yenilendi ve ekonomik saldırılar oldu, EYT gündemimizde yok..'

ALBAYRAK'IN EYT AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYIN

ÇALIŞMA BAKANI'NDAN EYT AÇIKLAMASI

BAKANLARIN EYT'DEN HABERİ YOK, ÇÜNKÜ...

GÜNCEL 09 Ekim 2019 Çarşamba, 13:10

Öne Çıkanlar

Diğer Haberler

50 gün sonra döndü, aldığı önlem şaşırttı

50 gün sonra döndü, aldığı önlem şaşırttı

Sınırda 200 cennet papağanı yakalandı

Sınırda 200 cennet papağanı yakalandı

İran'da ölü sayısı artışa geçti

İran'da ölü sayısı artışa geçti

Sazan mevsimi başlıyor!

Sazan mevsimi başlıyor!

Araç sayısı arttı, kaza sayısı azaldı

Araç sayısı arttı, kaza sayısı azaldı

Çin''den ABD'ye 'ırkçılık' çağrısı

Çin''den ABD'ye 'ırkçılık' çağrısı