Alper Özüpak

Biz belki yorulacağız, ama...

20 Ağustos 2019 Salı, 12:48

EYT mağduriyetinin 20. yılında "her ilde bir dernek" diye yola çıkan bütün EYT ailesine kucak dolusu sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Ülkemizin susmuş, susturulmuş, sindirilmiş işçi ve emekçi kesiminden; her an ses veren, hakkını savunan, sadece yasal alanlarda hakkını arayan mağdurlar ülkemizde emekçinin sesi olmaya devam ediyorlar.

EYT dernekleri bütün hak mağdurlarını bir çatı altında buluşmaya davet ediyor.

BİZ İNANIRSAK HERŞEYİ DEGİŞTİRİRİZ

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) "Biz inanırsak her şeyi değiştiririz" diye çıktı bu yola... İşçi ve emekçi dostlarımızın tek derdi "geçim"dir.

Son günlerde biz gündem oldukça bize saldırılar bilinçli olarak artmaya devam ediyor.

Bizim korkumuz evimize ekmek, aş götürememe korkusudur. Onun dışında hak aramada bize kimse geri adım attıramayacak ve yolumuzdan döndüremeyecekltir. Bunların içinde milletvekilleri de olsa, kendilerini bir yerlere koyanlar da olsa biz yolumuzdan dönmeyeceğiz ve hep beraber haykıracağız:

Haklıyız ve EYT kazanacak!..

Her dernek o ilin sesi olacaktır.

Her dernek o ilde hak aramanın yanında sosyal projelerle halkın yanında olmak için gayret edecektir.

Biz belki yorulacağız ama çocuklarımıza yeni bir yaşam alanı açıyoruz ve onlara en onurlu mirası bırakacağız. Onuruyla yaşayan, hak aramada örnek olmuş insanların mirasını bırakacağız.

Bu yolda bizi yanlız bırakmayan bütün dostlarımıza teşekkür ederiz.

EYSYDD'nin yıl sonuna kadar 20 dernek açmayı hedeflemektedir. Dernekler hayata geçtikten sonra EYT'nin büyük gücünü hep beraber daha çok his edecegiz. Bu nedenle açılan yeni derneklerimize üye olalım, destek olalım. Hep beraber gasp edilmiş haklarımız için sonuna kadar, sonuç alana kadar mücadeleye devam edelim.

Haklı davamızda yorulan arkadaşlarımıza da bir çağrı yapmak istiyorum. Düne kadar sesimiz fazla çıkmıyordu, bizi görmüyor, bizi duymuyorlardı. Ama şimdi her attığımız adımı çok iyi takip ediyorlar ve bizim bu birliktelikteki gücümüzü çok iyi biliyorlar.

Şimdi daha çok bir olmalyız, birbirimize daha sıkı sarılmalıyız.

Haklı davamızda artık daha çok ses, daha çok enerji gerekiyor; yarınlarımız ve çocuklarımız için mücademize devam ediyoruz...

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazılar