Alper Özüpak

Bu çağrı ne yazık ki bize samimi gelmiyor!

31 Mart 2020 Salı, 13:53

Önceleri bizler büyük bir umutla her akşam Twitter'da çalışmalar yapar, var gücümüzle tweet atardık. Umut ve aşkla heyecanlanır ve çalışmaya katılırdık.

Bir gün önceden ne yapacağımızı tartışır, kendi aramızda arkadaşlarımızla istişareler yapardık. Akşama hazırlık görüşmelerinde çalışmanın yönünü ve bırakacağı etkiyi ölçmeye çalışırdık.

Akşam olur hep beraber tweet'ler atılır, RT'ler yapılırdı, umutla yazardık...

Toplantılar için de ayrı bir heyacan olurdu. İller hazırlanır, yerel basına çağrılar yapılır, bizler de düzeni oluşturmak ve toplantı akışını yönetici arkadaşlarla tartışıp doğru yolu bulmaya çalışırdık. En az hata ile toplantının bitmesini isterken, en yüksek etkiyi yapması için umutla, heyacanla hazırlanır, umut ve aşkla beklerdik toplantıyı...

Sonuç her zaman bizi etkiler, her yeni toplantıda yeni şeyler öğrenirdik.

Bir gün korona çıktı ve her şey değişti.

Biz isteyen taraftık, umutluyduk. Enerjimiz bitmiyordu. Her geçen gün yeni şeyler üretmeye, gündemde kalmaya çalışırdık. Bizi unutanlara, unutturmamaya gayret edenlere inat...

Derken bir açıklama yaptı Cumhurbaşkanımız ve bize bir IBAN numarası verdi, "Kasada birşey kalmadı, bize destek olun" dedi.

Biz dün akşama kadar umutla, aşkla çalışmalara devam ederken, bu açıklamayla şaşırdık, ama kısa sürdü şaşkınlığımız...

Bizim umudumuz hiç biter mi? Hiç bitmeyecek bir aşkla, heyacanla, bu mağduriyetin bitmesi için mücadeleye devam edeceğimizin en büyük örneğini Cumhurbaşkanımız konuşurken biz yine Twitter'da çalışmaya devam ederek verdik.

Umutluyuz ve bizi destekleyenlerin, "Biz çözeriz ve EYT'nin bütün haklarını veririz" diyenlerin sayesinde motive olmaya devam edeceğiz.

Para her yere bulunurken; Suriyeliye, müteahhite, Kanal İstanbul'a para varken, halka gelince, halka yardım etmek için halktan yardım isteyen ve kendi yaşam standartlarından ödün vermeden sadece aylıklarını bağışlayanlar ne yazık ki bize samimi gelmiyorlar.

Sarayı kapat, makam araçlarını sat, tasarrufta örnek ol, o zaman samimi buluruz; ama milyon dolarlar kazananlar bin 281 TL maaş bekleyen EYT'lilere örnek olamazlar.

Açlık sınırının altında alacağımız maaşlarla yaşam şartlarımız hiç eşit olmayacak, maalesef hiçbir zaman hayatın bir yerinde buluşamayacağımız zengin elitlerle her zaman karşı karşıya geleceğiz. Hakkımız olanı da sonuna kadar mücadele ederek istemeye, umut ve aşkla hayata sarılmaya devam edeceğiz.

Koronadan sonra değişen bir şey olacak mı? Kuşkusuz çok şey değişecek. Ama anladık ki zenginler ve yoksullar olarak hayatımızı devam ettireceğimiz gerçeği değişmeyecek.

Hayatın bize öğrettigini unutmayacağız:

"Bizim gibi yaşamayan bizim gibi düşünemez!"

Aşkla umutla kalın!...

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazılar