Alper Özüpak

Haklarımız için yasal yollarla mücadele...

19 Ekim 2019 Cumartesi, 11:08

Neye sahip olduğumuz değil, neyi paylaştığımız önemlidir!..

Dün bizler mücadele ederken "EYT'yi biliyor musunuz?" sorusuna insanlar gülümseyerek karşılık verip garip garip bakarlardı.

EYT nedir, EYT kimdir, EYT nerededir?

EYT, bizim yüreklerimizde ve vicdanımızda bir yaradır.

EYT, hak mağdurlarının bir araya geldiği, Türkiye'nin en mağdur, en büyük kitlesi ve ülkemize en çok katma değer üreten topluluktur.

Neden mi?

Emekliliği için 25 yıl çalışmış, 5 yıl-10 yıl fazla prim ödeyerek ülkemizin üretimine 10 yıl-20 yıl fazla katkı sağlamış en masum insalardan oluşmaktadır.

Bizler binlerce toplantı yaptık, ama birinde bile en küçük bir taşkınlık yaşanmadı. Emniyet güçlerinin her etkinlikten sonra teşekkür ettiği tek toplululuğuz. Çünkü biz gasp edilen haklarımız için mücadele ediyoruz. Yasal alanlarda, izinleri alınmış etkinliklerde tek ses olup hak aramaya devam edeceğiz.

İllerde dernekler açıyoruz, meydanlarda standlar kurup halka mağduriyetimizi anlatıyoruz, destek istiyoruz ve destek istemeye devam edeceğiz. Etmeliyiz ki sesimiz daha gür çıksın ve bizi görmeyenler görsün, bizi duymayanlar duysun.

Bugün hak arama denince EYTSYD Dernekleri öne çıkmakta... Dün birkaç arkadaşımızın başlattığı bu hak arama davası bugün ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşu olmak için her hafta bir dernek açarak hak arama hikayesini bütün illerin hafızasına kazımaya devam ediyor ve edecek. Ta ki haklarımız alınına kadar...

Bu hikayenin kahramanları hepimiziz...

Karabük Demir Çelik'te bin 600 derecede ekmek parası kazanan işçileriz...

İstanbul'da kazandığının yarısını işine gitmek için yol parası yapan emekçileriz...

Van'da inşaatlara alınterini karan kardeşleriz...

Haklarımızı geri alana kadar yasaların bize verdiği haklarla mücadele etmeye devam edeceğiz.

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazılar