Alper Özüpak

Son EYT'li emekli olana kadar...

26 Haziran 2019 Çarşamba, 14:35

EYT bir seçimi daha atlattı!

Seçimden önce çok tartışmalar yaşadık!

"Taraf olmuşuz, yandaş olmuşuz, bir partinin arka bahçesi olmuşuz!.."

Eleştirileri de gördük, eleştiriyi hakaret boyutuna taşıyıp saygısızlık yapanları da...

Ama gelin görün ki bugün haber kanalları ve yorumcular, AK PARTİ'nin kaybetme nedenlerinden birinin EYT olduğunu ve bu mağduriyetin artık bitirilmesi gerektiğini söylüyorlar. Bu da seçime damgasını vuran EYT'nin gücünü açıkça ortaya koyuyor...

Bundan sonra ne mi olur?

EYT için masaya oturmak ve Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak'ı masaya davet etmek zorunda kalacaklar.

O davet geldikten sonra da bizler, gerçek birlik ve beraberliğimizi, birlik içinde hareket edildiğinde neler yapabileceğimizi bir kez daha siyasilere göstermeliyiz.

Sosyal medyada EYTSYDD'yi eleştiren de var, hak veren de... Ama şunu unutmamak gerekiyor; eleştirmekle hakaret etmek ayrı şeylerdir. Bizler gönüllükle mücadele ediyoruz. Hak ararken, yanımızdaki EYT'li mağdur arkadaşlarımızın haklarını da savunurken, haksızlığa karşı durmak için mücadele ederken, kimse hak arayan arkadaşlarımıza hakaret edemez, ettirmemeliyiz.

İstanbul seçimlerini kaybeden siyasiler, bundan sonra EYT'yi önemsemek ve bizi muhatap almak zorunda kalacaklar.

Başka çareleri kalmamıştır.

Ya bizi muhatap alıp EYT'nin sorunlarını çözecekler ya da her seçimde EYT'nin sandıktaki gücünü yine, yeniden tadacak ve yine kaybedeceklerdir.

EYT, kendi gücünün farkına varmış durumdadır. Bu birliktelik çoğu siyasi partide dahi yoktur.

Biz gücümüzün farkında olursak bizim karşımızda hiçbir siyasi duramaz.

Bizim için A partisi B partisi önemli degildir, bizim haklarımızın karşısında hangi parti durursa biz de onun karşısında dururuz.

EYT'nin geldigi bu noktadan sonra yapılacak tek şey, birlik içinde hak aramaya devam etmek ve EYTSYDD'ye sahip çıkmak olmalıdır. Zİra derneğimiz, ülkemizin en büyük, en kapsamlı sivil toplum kuruluşu haline gelmiştir.

Son EYT'li emekli edene kadar mücadelemiz, hak arayışımız devam edecektir.

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazılar