Alper Özüpak

Umudumuzu hak mağdurlarından alıyoruz

14 Haziran 2019 Cuma, 14:48

Enbursa.com'dan merhaba,

Bundan böyle her hafta yazılarımızla enbursa.com'da olacağız. Emek dünyasının sorunlarını, beklentilerini dile getireceğiz.

İlk konu başlığımız elbette emeklilikte yaşa takılanlar (EYT).

Her seçim dönemi akıllara gelmemiz, her seçimde bizi oy deposu olarak görüp söz verenler, İstanbul seçimi öncesinde de yine söz vermeye devam ediyorlar.

EYT'liler bu sözlere kanacak mı?

Yerel seçimlerde EYT'nin ne işi var?

Oy deposu olarak görüldüğümüzden sadece seçim zamanı akıllara geldiğimiz için biz de her seçimi fırsat bilip alanlarda, sosyal medyada ses getirmeye gayret ediyoruz.

EYT'nin dönüm noktası dernekleştikten sonra oldu. Kurumsal yapıda mücadele edilmeye başlanmasıyla basında, muhalefeftte ve iktidar nezdinde daha saygın bir yerimiz oluştu.

Bugün EYT'yi herkes biliyor.

Her evde bir EYT'linin olması, bizim ne kadar büyük bir aile olduğumuzu gösteriyor.

Yakında toplanacak tüzük kurultayıyla birlikte sadece EYT'lilerin değil, çalışma hayatındaki bütün mağdurların sesi olmaya devam edeceğiz.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYTSYDD), yeni yönetim kadrosu ve Türkiye çapında kuracağı derneklerle beraber işçinin, emekçinin yeni umudu olmaya aday...

EYTSYDD, Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye aday...

EYTSYDD, çalışma kadrolarını yenileyerek, bütün mağdurların sesi, hak arama yolunda emekçinin yanı başında var olmaya aday...

EYTSYDD, büyük bir kitle ile hakkın nasıl arandığını, nasıl aranacağını siyasilere göstermeye gayret eden bir kurum olmaya devam edecektir.

Yerel seçimler biz mağdurlar için bir umuttur.

Biz birlik beraberlik içinde büyük bir kitle olduğumuzu göstermeye devam edersek, bizim haklarımızı vermek zorunda kalacaklardır.

EYT'nin 10-15 yıl devam edeceğini düşünürsek, bizim karşımızda hiçbir hükümet hayır deme cesaretinde olamaz. Yeter ki biz hak aramada duruşumuzu ve birlik beraberliğimizi kaybetmeyelim, er geç bütün gasp edilen haklarımızı geri alacağız.

Biz umutluyuz ve bu umudumuzu bizi arayan, bize destek olan hak mağdurlarından alıyoruz.

Hepimiz emekçiyiz ve önce çocuklarımız için, sonra bizim geleceğimiz için, sonuna kadar, sonuç alana kadar mücadeleye devam edeceğiz.

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazılar