Cennet Yüzer Cankılıç

AK PARTİ Bursa İl Başkanları 2 ayda 2 fire verdi!

25 Aralık 2019 Çarşamba, 23:03

AK Parti Teşkilat Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında 81 ilde partinin kuruluşundan bu yana görev yapmış il başkanlarını topluyor.

İlki, 30 Ekim 2019'da idi.

İkincisi de dün yapıldı.

Yukarıdaki iki fotoğraf da AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman tarafından çekilip, sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Öncelikle kendisine teşekkür ederiz. Sayesinde Ak Parti'nin yerel siyasi tarihine arşiv niteliğinde güzel bir anı fotoğrafı kalıyor.

Ayrıca Bursa'da bir araya gelemeyen AK Parti'nin 2002'den bu yana il başkanlığı yapmış başkanlarının Ankara'da buluşup birlikte hasbihal etmeleri teşkilatları da son derece mutlu kılıyor. Maşallah kırk yıllık eski dost misali aralarından su sızmıyor.

Yukarıdaki iki fotoğrafa dikkatlice bakın.

İlkinde soldan sağa;

"Şevket Orhan, Mehmet Tunçak, Hayrettin Çakmak, Sedat Yalçın, Nagıp Vardar, Cemalettin Torun ve Ayhan Salman" oturuyor.

Görev yapan 7 il başkanı tam kadro katılmış (Arada Cafer Yıldız ile Murat Akdeniz de var ama onlar vekaleten kısa süreliğine yaptıkları için bu kategoriye dahil değiller).

Başkan Salman'ın dünkü İl Başkanları İstişare Toplantısı'ndan paylaştığı ikinci fotoğrafa da bakın.

Bursa il başkanları için ayrılan koltuklarda 7 il başkanından 2'si yok.

Cemalettin Torun ile Nagıp Vardar.

Bakalım Ayhan Salman'ın bir sonraki paylaşımında o koltuklarda kaç kişi olacak?

KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI KİMLERLE GÖRÜŞTÜ?

Genel siyasetin yoğunluğundan yerel basında da fazla yer almadı. Geçen hafta perşembe günü AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Selva Lütfiye Çam Bursa'da idi.

Mahalle Başkanları İstişare Toplantısı için geldi. AK Parti Bursa İl Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu'nun ev sahipliğinde Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Seda Gören Bölük ve Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkan Yardımcısı Gerçek Tekin'le birlikte önce İl Başkanlığını ziyaret etti. Burada kendisini İl Başkanı Ayhan Salman ile Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş karşıladı.

Ardından Merinos AKKM'de düzenlenen kadın kolları mahalle başkanları toplantısına katıldı.

Toplantıya katılım oldukça yüksekti. Orada bulunan dostlardan da öğrendiğim kadarıyla bu durumdan Genel Başkan Selva Çam fazlasıyla memnun olmuş ve Gülten Hanım'a teşekkürlerini iletmiş.

Ve yine öğrendiğim kadarıyla toplantı bitiminde özel görüşmelerde yapılmış. İşte asıl kulislerde merak uyandıran da bu kısmı oldu.

Bilindiği gibi Gülten Kapıcıoğlu önümüzdeki kongrede yeniden başkanlığa aday olmayacağını, hizmet bayrağını bir başka kadın arkadaşına devretmek için süreci en iyi şekilde götürmek istediğini belirterek, affını istemişti.

Bu nedenle yerine aday belirleme çalışmalarında Genel Başkan Selva Çam'ın o toplantı bitiminde 7-8 isimle bir araya gelerek değerlendirmeler yaptığı ifade ediliyor.

Bunlardan birinin de Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mihriban Kocabıyık olduğu söyleniyor, ki ismi kulislerde geçiyor. Ancak partinin yeni dönemde iki siyasi görevlendirmeye ilkesel anlamda sıcak bakmadığı için şanslı görülmüyor.

Ve İl Kadın Kolları Başkanlığı için ismi geçenlerden biri de Kevser Öztürk. Cemalettin Torun'un il başkanlığında il yönetiminde görev alan partinin emektarlarından Kevser Öztürk'ün de Selva Çam ile görüşmeye çağrıldığı, ancak mazeretinden dolayı gidemediği de gelen bilgiler arasında.

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazılar