Davut Doğru

Bursaspor önce garibanın hakkını vermeli!

29 Kasım 2019 Cuma, 00:46

Milenyum çağı denen 2000'li senelerin ilk zamanlarında çok moda bir laf vardı: Dünya artık küresel bir köye döndü, derlerdi çok bilmiş ağabeylerimiz...

Bu lafın manası üzerine çok düşünsem de asıl meseleyi emeklilik sonrası kavradım. Nasıl mı? Ben Bursa'dan uzaklaştıkça Bursa bana yaklaşıyor. Mesela Bursaspor Divan Kurulu'nun merakla beklediğim kasım ayı toplantısını, herkesi televizyoncu yapan ve adına "Youtube" denen şeytan icadından, baştan sona izledim.

Nasıl yazayım, bilmiyorum!..

Rakamla 447.750.000 TL, yazıyla dört yüz kırk yedi milyon yedi yüz elli bin lira borcumuz varmış. Diğer bir deyişle, uçan kuşa borçlanmışız, leylekleri bile es geçmemişiz.

Allah kolaylık versin!..

Allem edip kallem edip sonunda Bursaspor'un başına geçen Sayın Mesut Mestan'ı da dinledik, internet televizyonunda... Her ne kadar kürsünün arkasından görmek biraz zor olsa da birlik beraberlik mesajları verdi, camiaya umut dağıttı. "Geçmişten elektrik, doğalgaz, SGK, personel borçları var. Geldiğimizde 4 aylık personel maaşlarımızı ödedik. Personelimiz bu zor günde biz yükün altına nasıl girdiysek onlar da girdi" dedi.

Başkan, adeta destan yazacakmış havalarında eksi 6 puan meselesine girmişti ki, telefonum bütün akıllılığına rağmen acı acı çaldı. Karşımda ağlamaklı bir ses şunları söylüyordu:

"Bursaspor'da personel maaşları ödenmiş, ödenmiş de... İşten çıkarılan az sayıda personelin tam 5 maaş alacağı hala içeride duruyor. Koskoca Bursaspor, birkaç gariban emekçinin hakkını zamanında veremiyorsa..."

Sözlerinin devamını getiremedi, boğazının düğümlendiği belli oluyordu.

"Öyle böyle değil, zor durumda insanlar, ağabey" dedi.

O sırada Başkan Mestan, bilgisayar ekranında gülümseyerek, eksi 6 puan iddialarına kızıyor, "Allah bilir!.." diyordu.

Elbette Allah bilir!

Hazreti Muhammed de "İşçinin emeğinin karşılığını alnının teri kurumadan verin" der.

Bilmem anlatabildim mi?

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazılar