Esat Kaplan

esatkaplan@enbursa.com

Proje lansmanı ya da tek kişilik görsel şov

03 Mart 2019 Pazar, 16:42

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, yerel seçimlere 28 gün kala projeleriyle kamuoyu karşısına çıktı.

Proje "lansmanı" için Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nin en büyük salonu olan Osmangazi seçilmişti.

Merinos otoparkına kolayca girdik, bugün için ücretsizdi! Salona girmek için ise uzman ekiplerin ve polis köpeğinin bomba arama taramasını bitirmesini bekledik.

Toplantı, Bursa'nın tarihi, turistik, ekonomik ve doğal yönlerinin yansıtıldığı "etkileyici" bir animasyon film gösterimiyle başladı. Bana kalırsa animasyon gereğinden fazla uzundu. Özellikle de otomotiv bölümü... Ama, "Alinur Başkan, işte şimdi şu yolun başında beliriverecek ya da arabanın kapısı şimdi açılacak, içinden Başkan çıkacak" duygusunu fazlasıyla verdi. Zira beklendiği gibi de oldu. Filmin sonunda Uludağ yollarını andıran görüntülerin üzerinde Mevlana'nın "Sen yola çık, yol sana görünür" deyişi eşliğinde bir kapı belirdi ve o kapıdan, kulağında telsiz mikrofon, elinde kumanda aletiyle Alinur Aktaş çıktı...

Bir pop star gibi değil belki ama, bir sunum için iyi paralar alan bir yaşam koçu edasıyla...

Bu "etkileyici" görsel şov, adaylığı 3 ay önce açıklanmasına rağmen seçim kampanyası hayli "vasat" giden, hatta "boğaz dokuz boğumdur" sözünü hatırlatan kimi yol kazalarına da uğrayan bir adayın kanatlarına "rüzgar" doldurur mu bilinmez, ama fikrin "ithal" olduğu gayet açıktı!..

Buraya kadar anlattıklarım işin "zarf" kısmıydı, şimdi gelelim "mazruf"a...

Başkan Aktaş, Bursa'ya temel olarak 6 vaatte bulunuyor:

Projeler de bu çerçevede 6 başlık altında toplanıyor:

Peki, ben, onca proje arasında hangilerini önemsedim?

Tabii "lansman" toplantılarının doğası gereği "soru-yanıt" bölümü yoktu. Böyle olunca da toplantı bir çeşit görseli bol, tek kişilik şova dönüştü.

Sorular da hep olduğu gibi elimizde kaldı!

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazılar