Nail Özer

twitter.com/naylozer

Bursa turizminin yol haritası

20 Ağustos 2019 Salı, 16:40

Haritalar en sevdiğim basılı dokümanlardır.

Dünya atlasını, Türkiye haritasını zaman zaman açar, dokunurum. Gittiğim ya da gitmek istediğim yerlerin isimleri üzerinde parmağımla gezerim.

Her ne kadar bu yazının başlığında harita sözcüğü bir mecaz olarak yer alsa da yakın zamanda SEKTÖREN'de turizm programına katkılar sunan Sayın Hasan Eker, bizlere Bursa turizminin yol haritası üzerinde umut verici önemli bilgiler de verdi.

Bursa turizmi ve markalaşması sürecinde, çok başlılığa son verilmesi açısından önemli bir adım olan Bursa Turizm Platformu'nun kurucularından kendisi... Bilgileri ilk ağızdan, kendisinden aldık. Üstelik şimdiden diğer kentlerimiz için de turizm açısından başarılı bir model olmuş bu iş birliği ve güç birliği.

Turizm üzerine gerçekleştirdiğimiz ilk programda Bursa Turizm Platformu'nun yol haritası üzerine genel değerlendirmelerde bulunduk. Ve bu değerlendirmelerde adeta bir yol haritası üzerinde ilerlendiğine şahit olduk.

Bu yol haritasının köşe taşları şunlar:

Bu konularda Bursa'nın şu anki potansiyeline göre önemli mesafeler kat edilmiş.

Ancak alınacak bayağı bir yolumuz var.

Ortak akıl ile hayata geçirilecek bu yol haritası, Bursa'nın marka ve turizm liginde hak ettiği yere ulaşmasını sağlayacak.

Konu ne kadar çok anlatır ve sahiplenilirse, o denli somut sonuçlar yaratılacak. Kentimizin ekonomik kalkınması, kent markamızın gelişmesi için takipçisi olacağız ve bu konuların da gündemde kalmasını sağlayacağız.

SEKTÖREN'de çeşitli konu ve konukları, dijital yayıncılık üzerinden ele almaya devam edeceğiz. Sayın Hasan Eker ile turizm konusuna giriş yaptığımız ilk programımıza göz atmanızı öneririm

SEKTÖREN'DE TURİZM KONUŞULDU... İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN...

SEKTÖREN'de kalın. güncel kalın.

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazılar