Yüksel Baysal

AK Parti milletvekillerinin enselediği terörist sevicisi!

20 Aralık 2019 Cuma, 23:34

Önce Erdal Şahan sosyal medyadan paylaştı.

Ardından "enbursa.com"un en hızlı iktidar yanlısı yazarı Cennet Cankılıç yazdı.

Başta Bursa'nın can yakıcı sorunları olmak üzere hiçbir konuda bir araya gelemeyen iktidar partisinin 11 milletvekili, bir bürokratın kellesini almak için Sağlık Bakanı'na koştular.

Ve büyük işi başardılar!

İl Sağlık Müdürü Dr. Halim Ömer Kaşıkçı'nın yardımcı olarak atamak istediği Dr. Hamza Dinç, geri püskürtüldü!

Bu büyük zaferin kutlaması da bizim Cennet Cankılıç'a düştü!

***

Haa, haberi vermek başka, içinde niyet okuyarak yorum yapmak bambaşka...

"Süleyman Soylu, Türkiye Cumhuriyeti'nin en başarılı İçişleri Bakanı" diyordu Cennet; evet terörle mücadele ve çalışkanlık konusunda gerçekten takdire değer...

Ancak, "Vatandaşın gönlünde taht kurdu" cümlesini şöyle değiştirmek lazım, "Bir kısım AK Parti militanının ve bazı MHP'lilerin gönlünde taht kurdu!"

Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırıyı hoş gören, İstanbul seçimlerinde Saadet Partililere yaptığı çıkışla yoğun eleştiri alan, Meral Akşener'in menziline giren, geçmişte hem sınırsız FETÖ övgüsü hem de sınırsız Tayyip Erdoğan eleştirileriyle anımsanan Süleyman Soylu değil miydi?

***

Peki, neymiş Hamza Dinç'in ve eşi Yasemin Dinç'in büyük suçu?

Yasemin Dinç'in İstanbul seçimlerinden sonra şu tweet'i paylaşması:

"Bakın tüm bu iddiaların sorumlusu da yine kim? İçişleri Bakanı. Neden sandık güvenliğini sağlayamamış, neden bizim oylarımıza, halkın iradesine sahip çıkamamış, çıksın açıklasın. Üç gündür ortada yok, neden?"

Bu cümlelerin neresi yanlış?

Kaldı ki, bunu bürokrat paylaşmamış ki, eşi bu cümleleri kamuoyuna iletmiş!

***

Yasemin Dinç, başka neler yazmış?

Cennet'in yazısından devam edelim:

"Bugün ülkenin kanlı günlerinden biri daha. Suruç patlaması, ardından yine masumların can verdiği Ankara Gar patlamasının yıl dönümü. Oy uğruna aldığınız canlarla affedilmeyeceksiniz!"

Bu cümlelerde suç unsuru var mı?

Hangi cümle devleti hedef almış?

***

Cennet devam ediyor:

"İddiaya göre;

'Hamza Dinç ile Yasemin Dinç'in kızları Ece Dinç, 20 Temmuz 2015 tarihinde Suruç'ta meydana gelen patlamada hayatını kaybeden 32 kişiden biri.'

O gün Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu'nun organizasyonunda üniversiteli gençlerin ağırlıklı olduğu bir grup Kobani olaylarına destek vermek amacıyla Suruç'a gitmişlerdi. Ece de üniversiteli gençlerden biri olarak o patlamada ölenler içinde idi. Ece'nin İstanbul'daki cenazesinde yasa dışı bayrak ve flamalar açılmış, cenaze törenine HDP'li vekiller ile partililer de katılmıştı (Google'da fotoğraflar var)."

***

Girdim Google baktım, yasal bir parti olan HDP milletvekillerinin Hukuk Fakültesi öğrencisi Fikriye Ece Dinç'in cenazesine katıldığına ilişkin haber var.

Bir de genç kızın masum fotoğrafının yanında kızıl bayrak asıldığı için mezarın kırıldığı bilgisi...

***

Üniversite öğrencisi bir kız çocuğu, sosyalist dünya görüşünün gereği olarak Kobani'ye yardım götürmek için Suruç'a gitmiş, orada IŞİD'in alçak saldırısı sonrasında öldürülmüş...

Bu acıyı deşeleyerek, babanın yarasını kaşımaya gerek var mı?

Acaba, Hamza Dinç, öldürülen kızı gibi mi düşünüyordu?

Niyet okunmasını eleştirerek iktidar olanların ve yandaşlarının geldiğini noktaya bakar mısınız?

***

Bizim Cennet, Dinç'in atamasını "akıl tutulması" olarak yorumladı.

Bence akıl tutulması nitelikli insanın atamasının önünün kesilmesidir.

***

Bu yazının dip notu: Bir takım sol grupların Kobani'ye PKK-YPG'li teröristlere yardım götürmesini şiddetle eleştirdim. Türk devletinin hem de 29 Ekim'de "Serok Ahmet"in başbakanlığı döneminde Kobani'ye Peşmerge'yi göndermesini eleştirdiğim gibi... Ali Nazik yedirerek uğurlamışlardı Peşmergeleri...

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazılar